Neden BOYSWEB Bakım Yönetim Sistemi ?


İşletmelerde kurulu makine, ekipman ve ısıtma soğutma sistemleri gibi tüm varlıklarınızın bakım süreçlerinin daha sağlıklı bir şekilde yönetilmesine, bakım işlerinin zamanında yapılmasına, yapılan bakım işlerinin takip edilebilmesine ve bakımların daha ekonomik yapılabilmesine yardımcı olan bir sistemdir.

BOYS ile işletmenizdeki Arızi Bakım, Koruyucu Bakım, Kestirimci Bakım, Planlı Bakım, İmalat ve Genel Duruş gibi tüm bakım süreçleri yönetebilmekte ve yapılan bu bakımlar sağlıklı bir şekilde maliyetleri ile birlikte takip edilebilinmektedir.

BOYS ile varlıklarınızın arıza nedenlerini belirleyebilirsiniz. Ayrıca BOYS ile makinenizin istediğiniz kurda alış fiyatı ile, o makineye harcanan malzeme ve iş gücü maliyetlerini karşılaştırarak makinenin ömrü hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

BOYS; koruyucu bakımlar için gerekli malzeme, iş gücü ve ekipman ihtiyaçlarını belirleyerek, oluşması muhtemel darboğazlar konusunda bakım yöneticilerini uyararak ve gerekli malzemelerin stokta bulundurma maliyetlerini optimize ederek bakım ve işletme yöneticilerine yardımcı olur. Sunduğu Makine Tarihçe Raporları ile hangi makineye, kimin, ne zaman, hangi vardiyada ne kadar süre ile, nasıl müdahale ettiği, hangi yedek parçadan ne kadar kullanıldığını, arızanın kök nedeninin ne olduğunu, arıza yapılmadıysa neden yapılmadığını ve arızaya müdahale edilirken yapılan uygulamaları görebilirsiniz. Bu şekilde de bakım yönetimiyle ilgili işletmede oldukça önemli bir know-how havuzu oluşur ve böylelikle arızalara müdahale sürelerinde önemli azalmalar sağlanır.

Ayrıca, BOYS işletmenizde kullanılan kestirimci bakım, scada ve otomasyon sistemleriyle de entegre çalışıp otomatik iş emri oluşturabilir. Oluşturulan bu iş emirleri ile ilgili sistemde uyarı oluşturarak bakım personelini uyarır ve bakım sürecini takip eder. Yine, iş güvenliği ile ilgili tedbirleri BOYS içerisinde istenilen düzeyde tanımlayarak takip edebilir ve bazı işletmelerde olmazsa olmazlar arasında yer alan iş güvenliği süreçlerinizi de BOYS’ta yönetebilirsiniz

BOYS; oldukça gelişmiş analiz yetenekleri ile bakım personelinin performansının izlenmesinde ve eğitim ihtiyaçlarının tespit edilmesinde sizlere önemli bilgiler sunarak bir karar destek sistemi oluşturacaktır. Bakımla ilgili bilgilere istenildiği anda ulaşabilecek ; 7200 grafik ve 200 rapor ile işletmeyi her açıdan analiz ederek problemli noktaları tespit edip o noktalarda sürekli iyileştirmeler sağlayacaksınız. Ayrıca, yine BOYS’tan alacağınız bilgilerle üretim planlama departmanını da besleyerek üretim planlamada da daha fazla verim elde edebilirsiniz. Sağlanan bu iyileştirmeler işletmenizi daha verimli bir işletme haline getirecek, işletmenizde uyguladığınız veya uygulamayı planladığınız TPM çalışmaları için kritik veriler sunacak ve bakım departmanı işletmenin en önemli departmanı haline gelecektir.

BOYSWEB Genel Menü


Makine/Ekipman Kayıt İşlemleri
İşletmenizdeki kurulu makine/ekipmana ve varlıklara ait bütün teknik ve mali bilgiler ile dokümantasyon bilgilerinin kayıt altına alındığı modüldür.

Yedek Parça/Malzeme Kayıt İşlemleri
İşletmedeki makine/ekipman parkurunuza ait tüm yedek parça/malzemelerinizi teknik ve mali detayları ile tanımladığınız modüldür.

Yedek Parça/Malzeme Hareket İşlemleri
İşletmedeki ekipmanlarınızın yedek parça/malzemelerinin satın alma süreci ile bu yedek parça/malzemelerin diğer hareket işlemlerinin yönetildiği modüldür.

İş Talep İlave İşlemleri
İşletmede üretimdeki operatörlerin veya formenlerin bakım ile ilgili iş talebi yaptıkları modüldür. Oldukça kullanıcı dostu olan ekran üzerinden teknik detayda bilgiler girilerek iş talebi gerçekleştirilir.

İş Emri İşlemleri
Bakım ekibinin iş yapıldıktan sonra süre, personel ve teknik bilgileri girdiği modüldür. Ayrıca girilen bu bilgiler doğrultusunda yapılan iş ile ilgili bakım maliyeti de bu modülde görülebilir.

Koruyucu Bakım/Muayene İşlemleri
İşletmede kurulu makine/ekipman parkurunun koruyucu bakım veya muayene işlemleri ile ilgili teknik detay bazda tanımlama yaptığı modüldür.

İş Güvenliği İşlemleri
Makine/ekipmanlarda bakım/onarım yapılırken riskleri içeren ve bakım/onarım işi yapılırken iş güvenliği sürecinin yönetildiği modüldür.

Kestirimci/Önleyici Bakım İşlemleri
Kurulu makine/ekipman parkurunuzdaki ekipmanlarınızla ilgili kestirimci/önleyici bakım süreçlerinizi teknik detayların girilerek yönetildiği modüldür.

Periyodik Bakım/Yağlama İşlemleri
İşletmenizde kurulu makine/ekipmanların periyodik bakımlarını tarih veya sayaç bazında takip edip yönetebildiğiniz modüldür. Bu modülde ayrıca, makine ekipmanlarınızın yağlama işlemlerini de periyodik bakımda olduğu gibi teknik detaylar bazında yönetebilirsiniz.

Kalibrasyon Yönetimi
İşletmenizdeki kalibrasyon gerektiren ekipmanlarınızın tüm teknik detayları ile kalibrasyon işlemlerinizi takip ettiğiniz modüldür.

Demirbaş/Varlık Yönetimi
İşletmenizdeki demirbaşları/varlıkları teknik ve mali detaylar bazında takip edebildiğiniz modüldür.

Proje Yönetimi
İşletmenizdeki tesis/ekipman ile ilgili yatırım, revizyon vs. gibi projelerinizi teknik işler ve maliyet bazında yönetebildiğiniz modüldür.

Dashboard
Bekleyen iş emirlerinin ve KPI değerlerinin tek sayfa üzerinde görülüp yorumlanabileceği modüldür.

Tanımlama İşlemleri
Sistemdeki tüm parametrik ve teknik tanımlamaların yapılıp yönetildiği modüldür.

Personel Yönetimi
Sistemde yer alan personel ile ilgili bilgilerin yönetildiği modüldür. İç ve dış kaynak kullanımı da bu modül üzerinden yönetilir.

Araç Yönetim İşlemleri
İşletmenizdeki araçların görevli kullanımları ile yakıt işlemlerinin takip edildiği modüldür.

İş Akışı (Workflow) Yönetimi
BOYS’taki iş akışlarının/süreçlerinin tasarlanıp yönetildiği modüldür. Örneğin; bir iş talep formu istenildiği kadar onaydan geçirilerek iş emrine dönüştürülebilir.

Güvenlik/Yetkilendirme
BOYS; modül, erişim, uygulama ve menü seçeneklerinde farklı düzeylerde yetkilendirme ile yönetilir. BOYS’ta erişim farklı düzeylerde güvenlik/yetki grupları tanımlanarak ile sağlanabilir. Bir kişinin kullanıcı adı bir veya daha fazla yetki grubu ile ilişkilendirilebilir.
         Genel Özellikler


BOYS'u seçen bazı kuruluşlar..

COMPONENTA DÖKTAŞ (BURSA)
BERTEKS (BURSA)
SAYDAM TEKSTİL (BURSA)
TÜRKÜN TEKSTİL (BURSA)
LEAR TEKNİK (BURSA)
DURAK TEKSTİL (BURSA)
ERMETAL (BURSA)
ASLANOBA GIDA JUSS (BURSA)
BOYTEKS (BURSA)
CONTITECH (BURSA)

TÜPRAŞ İZMİT RAFİNERİSİ
TÜPRAŞ K.KALE RAFİNERİSİ
TÜPRAŞ BATMAN RAFİNERİSİ
ARÇELİK
ARÇELİK-LG
DENİZLİ ÇİMENTO
ONDULİNE AVRASYA
HİSAR HOSPİTAL
AKKARDAN
MERKEZ ÇELİK (İSTİKBAL)
HES KABLO
EVYAP
BOSSA
FİLİZ GIDA
YÖRSAN GIDA
LEVI STRAUSS (ÇORLU)
KLİMASAN
BANVİT
HİSAR ÇELİK
ENERJİSA
KURTALAN ÇİMENTO
ERGANİ ÇİMENTO
G.ANTEP ÇİMENTO
URFA ÇİMENTO
MODERN KARTON

EKSUN
KONYA ŞEKER FABRİKASI
HAMİTABAT SANTRALİ
SCHNEIDER ELEKTRİK
BRİSA
BELBİM
SCHNEIDER(METESAN)
KİLSAN
MEBANT
KASABA SİTESİ
ENPAY
CROWN
FENİŞ ALÜMİNYUM                                  
GEA KLIMA
STAR BABY (ÜLKER)
AKÇANSA
KOÇ STATOİL                                          
BLACK SEA TERMINAL (GÜRCİSTAN)
AKKİM
AZERSUN (AZERBAYCAN)
MİNA (GÜRCİSTAN)                                  
MEDİCAL PARK
EVYAPPORT
İZAYDAŞ
MODERN ENERJİ
JUNGHEINRICH
DALAN KİMYA
CHT TEKSTİL
FAZ ELEKTRİK
BOYÇELİK
BIÇAKCILAR                                             
OLMUKSA 
VESTEL
MODKAR
LEGRAND BUFFER

Faydalar
Raporlamalar

Bakım Yönetim Sistemi ile ilgili özellikle kalite yönetimi ve ana sanayi işletmelerinin denetimlerinde de talep ettikleri raporlamaların tamamı dahil olmak üzere oldukça zengin raporlamaların alındığı modüldür.

Örneğin;
Makine Tarihçe Raporu,
MTBF ve MTTR Raporları,
Arıza Analiz Raporu,
Personel Performans Analizi,
Bakım Durum Raporu,
Malzeme Kullanım Raporu,
Yıllık Koruyucu Bakım Planı,
Sarf yerleri Maliyet Raporu,
Bakımların İş Tiplerine Göre Dağılım Raporu gibi pek çok raporu BOYS’tan oldukça kolay bir şekilde elde edebilirsiniz.


Grafiksel Analiz

BOYS’ta yer alan kübik yapılar içerisinde oldukça kolay şekilde 7 200 civarında grafiksel analiz ile işletmede aşağıda da birkaçı yer alan pek çok soruya yanıt alınarak işletme her açıdan analiz edilebilir. Gerek raporlamalardan gerekse alınan bu analizlerden yola çıkılarak işletmeye oldukça fayda sunacak birçok iyileştirme yapılabilir.
En çok bakım maliyeti oluşturan makinelerim hangileri?
En çok bakım süresi harcadığım makinelerim hangileri?
En çok bakım maliyeti oluşan sarf yerlerim hangileri?
En çok duruş yaşadığım makinelerim hangileri?
En çok işçilik süresi harcadığım makinelerim hangileri?
Hangi arıza nedeninden dolayı en çok duruş yaşamışım?
Hangi arıza nedeninden dolayı en çok maliyeti oluşmuş?
İş tiplerine göre ne kadarlık bakım maliyeti oluşmuş?
İşletmede oluşan kronik arızalarım nelerdir?
Bakım personelinin performans durumu nedir?
En çok bakım maliyetinin oluştuğu bakımlarım hangileri?
Hangi bakımlardan dolayı en çok duruş yaşamışım?
Zamana bağlı MTBF ve MTTR değişimlerim nelerdir ?

soruları gibi daha pek çok soruya BOYS’tan kolaylıkla cevap alınabilir.


ERP Entegrasyonu

Varlık yönetim sistemleri, işletmelerin kullanmakta olduğu ERP sistemlerinin Malzeme Yönetimi, Personel Yönetimi, Muhasebe Yönetimi gibi modüllere entegre olarak çift taraflı bilgi alışverişinde bulunmaları gerekebilmektedir. Bu noktada BOYS un tüm altyapısı bu tip durumları öngörerek dizayn edilmiştir.

BOYS içerisinde bulundurduğu tüm verileri WEB Service teknolojisini kullanarak diğer uygulamaların kullanımına sunabilmektedir. Aynı şekilde BOYS diğer sistemlerden ihtiyaç duyulan tüm verileri online veya offline olarak program içerisinde kullandırabilmektedir. Bunun dışında ihtiyaç duyulması durumunda bu konuda uzman olan teknik ekibimiz istekler doğrultusunda her türlü entegrasyonu yapabilmektedir.

BOYS içerisinde

SAP
Oracle e-Business Suite
LOGO Tiger Enterprise
LOGO Tiger Plus
LOGO GO Plus
NETSIS Fusion
AS 400 tabanlı ERP Uygulamaları
Entegrasyon altyapıları hazır durumdadır.

Şirketinize özel olarak geliştirilmiş ERP yazılımları ile de BOYS entegre çalışabilir.
Gazi-Bilişim
GAZİ KURUMSAL YAZILIM DONANIM BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SAN.TİC.LTD.ŞTİ

Adres        : Altınşehir Mah. 324. Sokak Atalaykent1 Sitesi C Blok No:17 Nilüfer - Bursa - Türkiye

Tel            : 0224 453 37 45

Faks          : 0224 453 37 46

eposta        : info@gazibilisim.com.tr
Ad Soyad

Firma


Konu


Mesajınız
BİZE YAZIN
ANA SAYFA      |       ÇÖZÜMLER      |        E-ÇÖZÜMLER       |        HAKKIMIZDA     |        BİZE ULAŞIN
Tel: 0224 453 37 45   info@gazibilisim.com.tr